کمیته دارت استان همدان

علی خوشبو - مسئول کمیته دارت استان همدان

 
مسابقات دارت حرفه‏ای جهان
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۱:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۳۱
 

تصاویر: مسابقات دارت حرفه‏ای جهان


رقابت های دارت حرفه ای قهرمانی جهان در لندن به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک؛ در این رقابت ها و در بازی فینال ریموند فان برانه فلد از هلند 4 بر صفر برندان دالان از انگلیس را شکست داد و دومین سال پیاپی قهرمان شد. در پایان به قهرمان جایزه 40 هزار دلاری پرداخت شد.


 
 
تیم ملی دارت ایران به رقابتهای آسیا اقیانوسیه اعزام می شود
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢٤
 
تیم ملی دارت ایران به رقابتهای آسیا اقیانوسیه اعزام می شود
سمنان - دبیر انجمن دارت ایران اعلام کرد: تیم ملی دارت ایران به رقابتهای قهرمانی آسیا - اقیانوسیه اعزام می شود.
"رضا انصاری" روز پنجشنبه در حاشیه رقابتهای دارت قهرمانی بانوان کشور در گرمسار به خبرنگار ایرنا گفت: در این رابطه تاکنون 12 بازیکن مرد به اردوی تیم ملی دعوت شده اند و هشت بازیکن برتر از بانوان نیز در پایان این رقابتها به اردو دعوت می شوند.
وی با بیان اینکه رقابتهای آسیا اقیانوسیه سال اینده در ژاپن برگزار می شود گفت: این افراد زیر نظر مربی ایرانی مقیم اتریش آموزش می بییند.
وی گفت: در پایان اردوی تیم ملی چهار نفراز آقایان و دو نفر از بانوان انتخاب و به عضویت تیم ملی درخواهند آمد.
انصاری با بیان اینکه لیگ دارت کشور با میزبانی گرمسار به صورت متمرکز برگزار می شود گفت: در قسمت آقایان 20 تیم و در بانوان 16 تیم ثبت نام کرده اند.
وی گفت: رقابتهای لیگ دارت سال آینده از حالت متمرکز به غیرمتمرکز و به صورت فصلی برگزار می شود و هر فصل یک رقابت انجام خواهد شد.
دبیر انجمن دارت ایران گرمسار را پایتخت دارت ایران ذکر کرد و گفت: در حال حاضر بیش از شش هزار نفر ورزشکار در رشته دارت به صورت فعال و نیمه فعال تحت پوشش هستند.ک/3

 
 
تمرینات حرفه ای -2
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۱:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱۸
 

تمرین دوم :

 

بعد از انجام تمرین اول،

تخته دارت را به دو قسمت بالا و پایین تقسیم می کنیم.

ابتدا  ۱۵ دارت به صورت متوالی به قسمت بالایی تخته پرتاب می کنیم،

به طوریکه یک دارت هم خطا نرود .

اگر دارتی خطا پرتاب شد و در قسمت بالایی تخته فرود نیامد،

باید شمارش را از صفر شروع کرد.

آنقدر این کار را ادامه می دهیم تا ۱۵ دارت بصورت متوالی روی تخته فرود بیاید .

همین کار را برای قسمت پایین تخته انجام می دهیم.

حال تخته دارت را به دو قسمت چپ و راست تقسیم می کنیم و

تمرینات بالا را برای این دو قسمت نیز انجام می دهیم


 
 
تمرینات حرفهای -1
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱۸
 

تمرین اول :

ابتدا به مدت پنج دقیقه فقط میدل میزنیم

( پرتاب به سمت بال و اینبال )

( قسمتهای ۲۵ و ۵۰ امتیازی تخته )

این تمرین را همیشه قبل از شروع بازی و تمرینات خود انجام بدهید


 
 
خصوصیات دارت
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱۸
 

ورزش مدیران موفق

ورزش خانواده

بدون خطر و محدودیت سنی

ورزش مکمل ورزشهای سنگین

ورزش دوم ورزشکاران حرفه ای

ورزشی کم جا و کم هزینه

ورزشی لذت بخش برای
معلولین و جانبازان

هر ساعت این ورزش ۱۲۰۰ متر
پیاده روی دارد

ورزشی نوین ، مفرح و هیجانی

تقویت تمرکز حواس

بالا بردن اعتماد به نفس

بالابردن قدرت محاسبه

ایجاد حس رقابت و انگیزه

یادگیری بسیار سریع و آسان


 
 
تاریخچه دارت در ایران
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱٦
 
تاریخچه دارت در ایران نسخه PDF چاپ ارسال به دوستبه گزارش روابط عمومی شهرداری تهران، فوادیان مدیر فرهنگسرای ورزش ، افتتاح اولین خانه تخصصی دارت در فرهنگسرای ورزش را نقطه شروعی برای آغاز فعالیت این کانون در دیگر فرهنگسراها با هدف غنی سازی و پر کردن اوقات فراغت شهروندان درفصل تابستان دانست و تصریح کرد: این ورزش باتوجه به علاقمندی مخاطبین در سنین و گروههای مختلف اجتماعی، در ایجاد پیوند خانواده و مناسبات تفریحی اجتماعی موثر است .

وی دارت را نوعی ورزش خانوادگی دانست و افزود : این ورزش علاوه بر ارزان بودنش در افزایش سطح تمرکز ، قدرت ، محاسبه ، اعتماد به نفس ، پیشگیری و درمان افسردگی مفید است .

فوادیان با اشاره به تاریخچه این ورزش در کشور اظهار داشت : انجمن دارت 6 شهریور ماه سال 83 در ایران گشایش یافت و پس از آن با 7 کانون و 3 هزار عضو فعال در سطح شهر تهران و 10 نماینده در استانهای مختلف و برپایی سه دوره مسابقات کشوری فعالیت خود را تا کنون ادامه داده است.

شایان ذکر است اولین خانه تخصصی دارت روز چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه 84 همزمان با افتتاح اولین خانه سلامت با حضور رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مسئولان انجمن دارت و بسیاری از پیشکسوتان و صاحبنظران ورزش افتتاح شد.

بنیان گزاران _ مسعود ظهوری محمد امین عزیزپور

مسعود ظهوری و محمد امین عزیزپور بنیان گزاران ورزش دارت در ایران می باشند وهدف آنها از پایه گذاری این ورزش، ترویج و گسترش آن در میان تمام اقشار جامعه بوده است .

در سال 2004 میلادی مسعود ظهوری به عنوان رئیس انجمن دارت ایران( که در حال حاضر مدیریت شرکت باسکول سهند و به عنوان یکی از اعضاء هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان وسایل توزین و عضو کمیسیون تدوین استاندارد ملی وسایل توزین ایران و همچنین عضو هیئت مدیره تعاونی تولید کنندگان لوازم ورزشی و یکی از مربیان بین المللی فوتبال در ایران می باشد) به همیاری و مشارکت محمد امین عزیزپور (یکی از بازیکنان حرفه ای ورزش دارت و مدیرعامل موسسه ورزشی و آموزشی دارت پارسیان) به عنوان دبیر این انجمن، ورزش دارت را در ایران زیر نظر فدراسیون تیراندازی با کمان تحت عنوان انجمن دارت ایران پایه گذاری نمودند. که از وظایف مهم این انجمن برگزاری کلاسهای آموزشی و مربیگری و داوری می باشد و همچنین طراحی و تولید و توزیع تجهیزات استاندارد این ورزش یکی دیگر از وظایف مهم این انجمن است .

آنها تمام وقت خود را صرف هر چه بهتر شدن و پیشرفت ورزش دارت در کشور نموده و دیدگاه آن ها از پایه گذاری این انجمن ایجاد دریچه ای سودمند و آموزنده برای روحیه رقابت جو و کنترل و تخلیه احساسات روحی و تلاش برای رشد و بلوغ جوانان کشور است در حال حاضر این انجمن زیر نظر فدراسیون ورزش های همگانی فعالیت می نماید .

هدف اصلی این انجمن تلاش در جهت ایجاد برنامه آموزشی ورزش دارت برای جوانان و دیگر اقشار این مرزوبوم می باشد