کمیته دارت استان همدان

علی خوشبو - مسئول کمیته دارت استان همدان

 
مجمع
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ٩:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٦
 

دومین مجمع سالیانه استان همدان

هیئت انجمنهای ورزشی

28/4/91

با حضور دبیر فدراسیون آقای تیشگران


 
 
92-91
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٥
 

92-91

اولین مرحله لیگ انفرادی بانوان در دو رده لیگ دسته یک با حضور 12 نفر و زیر گروه با حضور 13 نفر دارت باز خانم در صبح روز جمعه مورخ 16/04/1391 برگزار گردید که نتایج به دست آمده به شرح ذیل اعلام می گردد :

 


 
 
ساعات و روزهای تمرینات و مسابقات دوستانه سالن دارت مجموعه ورزشی شهید کشوری
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۱٠:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٢٥
 

ساعات و روزهای تمرینات و مسابقات دوستانه سالن دارت مجموعه ورزشی شهید کشوری

 

 
 
چند جمله کوتاه و بسیار زیبا برای آموختن و عمل کردن
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۱٠:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱۳
 
چند جمله کوتاه و بسیار زیبا برای آموختن و عمل کردن
مردان بزرگ اراده می کنند و مردان کوچک آرزو

تلاش کنیم ندیده ها را ببینیم ، دیدن آنچه که همه می بینند هنر نیست

فقیر آن نیست که کم دارد ، بلکه آن است که بیشتر می طلبد

بزرگترین اشتباه آن است که انسان از اشتباه کردن بترسد

برای آدم های فعال 7 روز هفته دارای 7 امروز است و برای آدم های تنبل 7 روز هفته دارای 7 فردا

ماموریت ما در زندگی بی مشکل زندگی کردن نیست ، با انگیزه زندگی کردن است

حسین (ع) آخرین نمازش را هم اول وقت خواند

به خدا توکل کن ، کفایتت می کند

برای پناهندگی به درگاه خدا نیاز به ویـزا نیست

دیگر به خدا نمی گویم مشکل بزرگی دارم ، به مشکلم می گویم خدای بزرگی دارم

داشتن هیچ چیز به بهای معصیت خدا نمی ارزد


 
 
اتمام اولین مرحله اردوی تیم ملی
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ٧:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱۱
 

اتمام اولین مرحله اردوی تیم ملی

مرحله نخست اردوی تیم ملی در مجموعه ورزشی شهید کشوری تهران از ششم تیرماه تا دهم تیرماه برگزار گردید.
اسامی ملی پوشان حاضر در اردو به  شرح می باشد:
محبوبه جعفر پور (البرز) – زهرا یزدان خواه (خراسان رضوی) – امیر بیرانوند (لرستان) – طاهره یدالله زاده (مازندران) – شاهین حسینی (فارس) – راضیه برکتی (فارس) – حمید رضا مومنی (تهران) – زهرا شهرام نیا (تهران) – محمد امین کریم پور (سمنان) – حسین اعرابی (اصفهان) – مختار بهشتی زاده (یزد) – محمد ناظریه (سمنان) – سونیا جرجانی (گلستان)
که از این تعداد 4 بازیکن آقا و 2 بازیکن خانم به مرحله بعدی اردوها راه پیدا خواهند کرد تا حضوری موثر در مسابقات دارت قهرمانی آسیا – اقیانوسیه که اوایل مهرماه امسال در شهر "داروین" استرالیا برگزار می شود را داشته باشند.روابط عمومی انجمن دارت جمهوری اسلامی ایران

 
 
برگزاری مسابقه دارت خانوادگی در همدان
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱٠
 

برگزاری مسابقه دارت خانوادگی در همدان


 
به مناسبت روز جانباز مسابقه دارت خانوادگی در همدان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ،با توجه به برگزاری نمایشگاه اوقات فراغت و استقبال مردم و جوانان از مسابقات دارت کمیته دارت هیات همگانی استان به مناسبت روز جانباز اقدام به برگزاری یکدوره مسابقات دارت خانوادگی در محل پارک مردم نمود .


در این مسابقه 40 شرکت کننده به صورت انفرادی و خانوادگی شرکت نمودند که در پایان در رده انفرادی آقایان مصطفی آرمز ، داوود شاه محمدی ، بهمن غلامیان و ایرج غلامیان اول تا چهارم شدند.
در بخش خانوادگی مصطفی خوانساری ، محمد مونسیان و داوود شاه محمدی و مجتبی خوانساری به همراه همسران خود رتبه های برتر را به خود اختصاص دادند.

 
 
مسابقات ملایر
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۱۱:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱٠
 

برگزاری مسابقات دارت در ملایر به مناسبت روز جوان


مسابقات دارت به مناسبت روز جوان در همدان شهرستان ملایر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ، به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان مسابقات دارت آزاد بین دختران جوان ملایری برگزارشد


و در پایان به 5 نفر برتر در این همایش جوائزی اهدا گردید.3

 
 
آموزش دارت
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۱:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٤
 

 

شروع

آموزش دارت


تمرین دارت برای یک تازه کار بسیار باید ساده و قابل هضم باشد . برای تمرین دارت هرگز عجله نکنید . یادتان باشد آهسته و پیوسته . اگر اولین بارتان است که شروع میکنید این تمرینات مناسب است. هرگز در این ابتدا به فکر نمرات اکتسابی و چگونگی کار با دارت فکر نکنید . اول باید تمرکزتان را روی اینکه بتونید دارتهایتان را در یک نقطه بزنید . یعنی هرموقع احساس کردید که هرسه دارتتان در یک نقطه و در نزدیک هم بودند بدونید که دارید پیشرفت میکنید . خب دارت رو تو ذهنتون به دوقسمت تقسیم کنید و یک بار هرسه دارتتون رو به قسمت بالایی بزنید هرموقع که هرسه رو به بالا زدید دوباره همین کار رو برای پایین انجام بدید . این کار رو برای ۱۰ دقیقه مداوو انجام بدید یادتون باشه حتما باید هر سه دارتتون رو به قسمت بالا یا پایین بزنید تا برید سراغ قسمت دیگه.

دوباره دارت رو به دوقسمت چپ و راست تقسیم کنید و همون کارایی که در قسمت قبل انجام دادید برای همین انجام بدید .

بعد از انجام این دو تمرین به مدت ۲۰ دقیقه ( ینی ۱۰ دقیقه اولی و ۱۰ دقیقه دومی) حال تخته دارت رو تو ذهنتون به چار قسمت تقسیم کنید . البته سعی کنید حالا بتونید هر سه دارتتون رو تو همون قسمت مورد نظر بزنید و تا نزدید به قسمت بعدی نرید . این قسمت رو ۲۰ دقیقه کار کنید . در صورت ضعف در این قسمت زمان رو به ۳۰ دقیقه ارتقاع بدید

برای روز اول همین تمرینات کافیه . فقط یادتون باشه با علاقه و روحیه دارت بزنید وگرنه پیشرفت بی پیشرفت. و اول و آخر هر تمرین نرمش یادتون نره . خصوصا ماساژ صورت.

قسمت دوم

در جلسه قبل یاد گرفتید که چگونه بتونید دارتهایتان رو اونجایی که میخواید بزنید . در این جلسه میخواهم تمرینات رو سخت تر کنم . خب پس از اینکه نرمش و ماساژ صورت رو انجام دادید … دارت رو تو ذهنتون به چهار قسمت تقسیم کنید و مروری بر جلسه قبل داشته باشید . بعد از انجام تمرینات جلسه قبل به مدت ۵ دقیقه حال دارت رو به ۷ قسمت تقسیم کنید و دوباره همون تمریت و همون روال رو تکرار کنید . خودتون رو گول نزنید چون این کار به پیشرفت شما کمک می کند . در این جلسه ۴۰ دقیقه رو به این کار اختصاص بدید . حتما باید سه تا دارتتون مثلا تو قسمت ۱ باشه وگرنه نباید به قسمت ۲ برید . حتی اگر مثلا دوتا از دارتهاتون تو قسمت ۱ بود و یکی هم تو قسمت ۲ بود قبول نیست و باید حتما هرسه تو قسمت ۱ باشند و بعد از اینکه هر سه به ۱ اصابت کردند به قسمت بعدی بروید . حتما لازم نیست که مثلا از ۱ و ۲ و ۳ شروع کنید می تونید قسمت ها رو دلخواه انتخاب کنید مثلا اول از قسمت۷ بعد ۶ بعد ۵… شروع کنید . برای تقسیم می تونید از شماره های رو تخته استفاده کنید به صورت شکل زیر.

۱/۲۰
۵/۱۲/۹
۱۴/۱۱/۸
۱۶/۷/۱۹
۳/۱۷/۲
۱۵/۱۰/۶

۱۳/۴/۱۸

خب بعد از انجام این تمرین تمرین بعدی از این معم تره چون باید تخته رو به ۱۰ قسمت تبدیل کنید . مانند شکل زیر و روال گذشته رو با دقت بیشتری تکرار کنید . دوستان توجه داشته باشید هرگز عجله نکنید که بخواید این تمرینات رو تو یک روز انجام بدید. با حوصله و آرامش تمرین کنید . و برای تمریناتتون برنامه ریزی کنید مثلا روز های زوج از ساعت ۱۷ تا ۱۹ وقت بسیار خوبیه.

قسمت سوم


اول از همه چیز نرمش و ماساژ صورت برای تمرگز بسیار مفید است و همچنین مرور جلسات قبل . حال دارت رو به ۲۰ قسمت تنقسیم کنید . خود دارت این تقسیم بندی رو داره و شما باید فقط سعی کنید روی این تقسیم بندی کار کنید . اونقدر کار کنید تا بتونید هرسه دارتتون رو تو یک قسمت بزنید . اصلا کاری به امتباز نداشته باشید و سعی کنید تموم قسمت را خوب کار کنید . ببینید حتی استاد های دارت هم هر روز که شروع به تمرین می کنند ابتدا این تمرین ۲۰ قسمت رو انجام میدند برای دست گرمی . پس باید اونقدر این تمرین رو انجام بدید تا ملکه ذهنتون بشه و بتونید به راحتی هرسه دارتتون رو تو هر شماره ایی که خواستید بزنید . و تا به این مرحله نرسیده اید نباید روی دابل و تریپل کار کنید . من خودم تشخیصم اینه که حتما این تمرین ۲۰ قسمت دارت رو تا چندین جلسه به طور مداوم انجام بدید تا بعد با مشکل مواجه نشید. در بین تمریناتتون میدل یادتون نره . همون قسمت وسط دارت اونجا رو هم برای دست گرمی بسیار مهمه که روش کار کنید .

قسمت چهارم


اول از همه چیز نرمش از سر تا پا . بعد از انجام نرمش ماساژ صورت که در دارت که ورزشی تمرکزی است بسیار مهم و قابل توجه می باشد. خب در ابتدا برای تمرین همیشه یادتان باشد باید تمرینات جلسات قبل را انجام بدهید و آنها را مرور کنید . در این جلسه میخواهیم در ادامه همان تمرینات کار کنیم . در تخته دارت ۲۰ عدد وجود دارد . شاید با خودتان فکر کرده ایید که چرا هر عدد مثلا ۲۰ یا ۱۸ یا ۱۵ … هرکدام از چهار قسمت تشکیل شده . همان طور که در صفحات اول همین تاپیک توضیح داده شده اگر بخواهیم نامگذاری کنیم قسمت هایی مختلف دارت را باید از همان اول شروع کنیم که به ترتیب این گونه می شود.

خب در این جلسه میخواهم شما روی قسمت هایی که با عنوان ” هردو امتیازی یکسان دارند” مشخص کرده ام کار کنید . ینی یک بار از ۲۰ -۱۹ – ۱۸ – و به همین ترتیب ( به ترتیب دقت کنید مثل ساعت گرد یا خلاف ساعت گرد نیست بلکه از ۲۰ به پایین تا ۱ است) قسمت های بالایی را بزنید . ینی هر سه دارتتون به قسمت بالایی اصابت کند قسمتی که در شکل زیر مشخص نموده ام . دقت کنید

و به همین ترتیب روی قسمت های فوقانی هر عدد کار کنید . درضمن اصلا روی اون قسمت های قرمز و سبز کار نکنید چون هنوز زود است . بعد از اینکه توانستید هرسه دارتتان را مثلا به قسمت بالایی ۲۰ یا مثلا ۱۶ بزنید برید سراغ عدد پایین تر آن . این تمرین را برای قسمت های پایینی هر عدد نیز تکرار کنید . این تمرین خیلی سهت و طاقت فرسا است . اگر این تمرین را به خوبی خوب انجام دهید می توانید یک دارت زن شوید .
اگر که برایتان مشکل بود که هرسه دارتتان را به یک قسمت بزنید اول با دو دارت شروع کنید ینی دو تا از دارتهایتان را بزنید. و بعدا مثلا یک ماه که از تمریناتتان گذشت سه تا از دارتهایتان را بزنید.

قسمت پنجم

تمرین تنها توصیه و کلمه ایی است که میتوان به یک ورزشکار و یا یک دارت باز گفت . این تمرینات بسیار است که ورزشکار را برای انجام مسابقات بین المللی اماده میسازد . با تمرین های مداوم و یکنواخت مطمئن باشید که روزی یکی از بهترین دارت باز های دنیا خواهید شد . همچنان که فیل تیلور برترین دارت باز جهان عامل موفقیت خود را تمرین میداند . اما نوع تمرین و چگونگی تمرین بسیار مهم است . و بعد از انتخاب نوع تمرین آن موفق است که اهسته و پیوسته رود . پس راه چند ساله رو نمیشه تو یه روز یا تو یک ماه رفت . با انجام تمریناتی که در اینجا به شما اموزش میدهیم میتوانید در حدود چند ماه یک دارت باز خوب و اماده برای مسابقات شوید . شما نیز بهتر میدانید هر هرفته در تهران مسابقاتی بر مبنای لیگ یا مسابقات آزاد برگزار می گردد و شرکت در این مسابقات میتواند شما را در مسابقات رسمی یاری دهد . چون هرچه بیشتر در فضای مسابقه قرار گیریم بیشتر میتوانیم مشکلات خود را پیدا کنیم و انها را رفع کنیم یا ضعف های خود را که آشکار یا پنهان هستند بپوشانیم. اگر هم دسترسی به این مسابقات ندارید میتوانید هر هفته خودتان با خودتان مسابقه دهید که به عنوان مثال دابل ۵۰۱ را در چند مرحله میبندید.
و اما اموزش این جلسه . در جلسات قبلی به شما گفتیم که باید در اول هر جلسه تمرکز داشته باشید و به خود بگویید که من امروز خوب دارت می زنم . اگر به خود تلقین کنید که من خوب دارت میزنم پس خوب دارت میزنید . من خودم بارها این مسئله برایم پیش آمده که قبل از تمرین این کلمات را به خود گفته ام و بعد تمرین را شروع کرده ام.

ماساژ خیلی تو این امر میتونه بهتون کمک کنه . سعی کنید هر روز قبل از تمرین چند دقیقه ماساژ ارامبخش روی صورت داشته باشید …
در تمرین قبلی روی قسمت های بیرونی هر شماره کار کردیم که خیلی تمرین طاقت فرساییه اما امکان پذیره و با چند هفته تمرین مداوم میتوانید به راحتی اون رو یاد بگیرید . حال میخوام چند تمرین دیگه رو بهتون بگم . این بار روی قسمت های داخلی هر عدد کار کنید در شکل زیر براتون نمایان کردم که باید هر سه دارتتون به این قسمت ( قسمت داخلی ) بخوره .

درسته سخته ولی برای شروع باید یادبگیرید که اول با یک دارت اعداد رو دور بزنید و بعد با دو دارت و روزهای اتی با سه دارت اعداد را مثلا از ۲۰ و ۱۹ و ۱۸ و …. ۳ و ۲ و ۱ و همچنین بلعکس تموم کنید . این کار رو هزمان در جلسه خودتون قرار بدید اما تنها توصیه من اینه که تمرینات قبلی رو حتما انجام بدید و بعد از انجام دادن اونا بیایید سراغ این تمرینات … پس این جلسه روی قسمت های داخلی و بیرونی کار می کنیم و اصلا روی دابل و تریپل تا حداقل یک ماه کار نکنید چون باعث پایین آوردن روحیه میشه . در این باره در جلسات بعدی توضیح بیشتری میدم.

قسمت ششم

از این جلسه تمرین به بعد باید یادمان باشد که تمرینات مهم هستند زیرا باید روی مهم ترین قسمت دارت کار کنیم .

خشت اول چون نهد معمار کج    تا ثریا می رود دیوار کج

در همین ابتدای امر سعی کنید روش دارت زدنتان را خوب یاد بگیرید و یک گارد ثابت و یک نواخت مرتب برای دارت زدنتان داشته باشید . زیرا این نواخت به شما کمک میکند که همیشه خوب دارت بزنید و دارتهایتان روز به روز جمع تر شوند . دابل مهم ترین و حیاتی ترین قسمت دارت و همچنین در مسابقات است . همانطور که میدانید باید مسابقه را با دابل تمام کرد و این امر بسیار مهم است . بار ها برای خود من پیش آمده که مسابقه ۵۰۱ یا ۱۰۰۱ را با استمرار خوبی شروع کرده ام اما در دابل نهایی نتوانسته ام بازی را به پایان برسانم . در این مواقع حریف های فرصت طلب و کسانی که خوب روی دابل کار کرده اند میتوانند بازی را به نفع خود تمام کنند. البته باید بدانیم که همهی قسمت های دارت مهم هستند ولی در تمرینات خود باید به دابل اهمیت ویژه ایی دهیم . انشالله در جلسات بعدی تمرینهای ویژه و خاصی برای دابل و تریپل و چگونگی کار با انها را برایتان دارم .
خب در اول تمریناتتان باید تمرینهای قبل را به صورت مختصر و خوب انجام دهید کسی خوب میتواند دابل بزند که تمرینات قبلی را انجام داده باشد . با نرمش و مساژ و رحیه بالا شروع به تمرین کنید . در شکل زیر برایتان قسمتهایی که دابل نام دارند مشخص کرده ام . این تمرین بسیار ساده است پس به راحتی میتوانید ان را انجام دهید . شما باید در هر دابل (۲۰و۱۹و۱۸و…۳و۲و۱) یک دارت خود را بزنید و به این صورت و بلعکس(۱و۲و۳و…و۱۸و۱۹و۲۰) دارتهای خود را بزنید . در این جلسه فقط یک دارت خود را بزنید و میتوانید این کار را بارها انجام دهید . ممکن است سخت باشد اما تمرین مداوم این کار را برای شما راحت خواهد کرد . نتیجه ی این تمرینات را و لذت آن را باید در مسابقات دید زیرا آن موقع قدر دابل زنی را خواهید فهمید .

فسمت هفتم

در تمرین قبل یاد گرفتیم که اهمیت دابل چیست و چگونه باید دابل را از اول شروع کنیم . در این مرحله از تمرین ینی از این به بعد باید یاد بگیریم که در تمرینات دابل از خود خلاقیت نشان دهیدم . به عنوان مثال ابتدا دابل های زوج را بزنیم و بعد دابل های فرد را . یا به عنوان مثال دابل از ۲۰ تا ۱۰ را بزنیم و بعد از ۱۰ تا ۲۰ و همچنان برعکس ینی از ۱ تا ۱۰ و از ۱۰ تا ۱ را بزنیم . پس باید خلاقیت در تمرین و تنواع را مد نظر قرار دهیم . در ضمن مهم ترین نکته این است که باید بغیر از اینکه روی تمام دابل به صورت کامل کار کنیم دابل تخصصی نیز داشته باشیم . منظور از دابل تخصصی زدن داشتن یک دابل باشد که ان را با اولین دارت بزنیم . ینی به عنوان مثال شما دابل تخصصیتان ۲۰ است یا ۱۵ است . در پایان مسابقه و به پایان بردن دست ها ی مسابقه طوری بازی را تمام می کنید که مثلا با ۱۵ ینی همان ۳۰ امتیاز تمام کنید . در ضمن در کنار دابل تخصصی که باید حتما در هر زمان که خواستید ان را بزنید دابل های دیگر نیز مهم هستند . و اما امتیاز دابل و چگونگی امتیاز آن. در مسابقات به غیر از اینکه داور امتیاز را ثبت می کند ما باید خود از لحاظ شمارش خوب باشیم . ینی بدانیم اگر به یک عدد مثلا به ۱۶۰ رسیدیم باید تریپل ۲۰ را دوبار بزنیم و با دابل ۲۰ تمام کنیم . این کار بسیار سخت است ولی با تمرین ممکن است . در این مرحله از تمرین این کار پیشنهاد نمیشود . فقط منظور از طرح این موضوع این بود که بدانیم اهمیت تمرینات دابل چیست .

در زیر تعدادی از اعدادی را که با دابل ۲۰ تمام میشوند اورده ام: در زیر تا ۸۰ میتوانید دستتون رو ببنید البته با سه دارت . بجای تمامی اوت اعداد اول بعد مساوی میتوانید دابل را بزنید مثلا بجای ۱۸ میتوانید دابل ۹ را بزنید .

از سمت راست بخوانید . ینی اینطور ۸۰را میتوانم با ۲۰ و ۲۰ و دابل۲۰ ببندم. یا اینطور
۸۰ را میتوانم با دابل ۱۰ و ۲۰ و دابل ۲۰ ببندم یا
۸۰ را میتوانم با دابل ۱۰ و دابل ۱۰ و دابل ۲۰ ببندم.


 
 
بیانه انجمن بین المللی روانشناسی ورزش
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/٤
 

بیانه انجمن بین المللی روانشناسی ورزش (ISSP) در قرن بیستم کاهش اساسی در شدت و تعدد فعالیتهای بدنی بوقوع پیوسته که تاکنون بشر درگیر آن نبود است. این وضعیت تاثیر قابل توجهی بر افراد جامعه داشته است. در این ارتباط فدراسیون بین المللی طب ورزشی (FIMS) بیانیه ای با عنوان (فعالیت بدنی عامل مهمی برای سلامت ) در ژوئن 1989 صادر کرده است. این بیانیه ارتباط میان کمبود فعالیت بدنی واختلال قلبی- عروقی و مرگ را نشان می دهد. همچنین این بیانیه بر این موضوع تاکید دارد که چنانچه ورزش جز لاینفکی از اوقات فراقت مردم را تشکیل دهد، به طور قطع بیماریهای عروق کرونر و یا دیگر بیماریهایی که منجر به مرگ م ی شوند کاهش خواهند یافت. بد نیست این بیانیه را با نشان دادن تاثیرات نافع فعالیت های بدنی در روح و روان انسان همراه با آوردن نظرات بین المللی روانشناسی ورزش (ISSP)در این خصوص کامل کنیم. مطالعات انجام شده نشان می دهد که ورزش هم در کوتاه مدت و هم در دراز مدت تقویت روانی و بهبود ذهنی به همراه می آورد. همچنین مشخص شده است که فعالیتهای بدنی تاثیرات مثبتی در ایجاد اعتماد به نفس در بزرگسالان دارد.((sonstroem-1984 فعالیت هوازی می تواند اضطراب، افسردگی، تنش و استرس را کاهش دهد. از نظر بالینی این امر مسلم شده که فعالیت بدنی می تواند اثرات سودمندی بر بیماریهای فشارخون، پوکی استخوان، دیابت بزرگسالان و برخی اختلالات روانی داشته باشد. برآورد شده است که در حدود 25 درصد مردم از افسردگی و اضطراب و دیگراختلالات روحی به درجات ضعیف تا متوسط رنج می برند. بعضی از این بیماران سعی می کنند بدون مراجعه به متخصصین با اضطرابهای درونی خود بسازند. فعالیت های بدنی در محیطهای طبیعی می تواند راهی مطمئن برای کاهش اضطراب و هیجانات درونی اینگونه افراد باشد. (نورث) و سایر همکاران در 1990با بکار بردن تکنیک فراتحلیلی دریافتند که فعالیت ورزشی برای همه انواع اختلالات افسردگی مفیدتر از سایر فعالیتهای زمان فراغت است. مطالعات انجام شده در ارتباط با تاثیر ورزشهای بی هوازی بر روی بیمارانی که از افسردگی رنج می برند بسیار محدود است ولی در هر حال، نتایج بدست آمده حاکی از آن است که اینگونه ورزشها نیز پیشرفتهای مشابه با آنچه که متعاقب ورزشهای هوازی بدست می آید داشته است. ورزش بی هوازی می تواند منتهی به نتایج بهتری از ورزش هوازی باشد. هیچ یک از این مطالعات با بیمارانی که دارای اختلالات جدی افسردگی می باشد انجام نشده است اگر چه تجربه بالینی نشانگر آن است که ارزش محدودی در تداخل تمرین برای چنین افرادی وجود دارد(Martines-1990) ورزش شنا تاثیر مثبتی در حالات روحی وکاهش اضطراب در افراد عادی دارد. مشاهده شده است که بعد از ورزش شنا، شناگر بطور قابل ملاحظه ای کمتر عصبانی، افسرده، خشمگین و هیجان زده می شود. (Berger & Qwen-1983) تمرین با وزنه برای آقایان با افزایش اعتماد به نفس همراه است (Tucker-1982-1984). در حالیکه شمشیر بازی تمرکز فکر را افزایش می دهد، تمرین به شرکت کنندگان در یوگا کمک می کند تا کمتر مضطرب، عصبی، افسرده، خشمگین و آشفته شوند. نشان داده شده است که تنش عصبی، افسردگی، عصبانیت، خستگی وآشفتگی ، همگی متعاقب فعالیت های بدنی کاهش می یابد در حالیکه نیروی ذهنی افزایش می یابد.(Morgan-1980) تمرین مستمر و زمان بندی می تواند اثری مثبت بر حالات روحی داشته و اضطراب را در افراد عادی کاهش دهد در حالیکه تمرین شدید و متوالی ممکن است به خستگی، اضطراب و افسردگی منتهی شود.(Dishman-1985) فعالیتهای بدنی برای افراد مسن بسیار مفید بوده وتاثیر بسیار خوبی بر روحیه آنها می گذارد. همچنین اینگونه فعالیتها اثر مثبتی بر سطح نمرات دانش آموزان در سطوح ابتدایی دارد (Shephard et al..-1989). فوائد روانی فعالیت های بدنی مناسب با محیط اشتغال افراد در مقالات بسیاری ذکر شده است بر اساس تحقیقات وسیع کوکس،گاتس، بوت وکر،که در سال 1988 انجام گرفت این نتیجه بدست آمدکه مدیریت صنعتی معتقد است که نیروی کار سالم مولدتر و رضا یتبخش تر می باشد هنگامیکه برنامه های مناسب ورزشی بتواند بعنوان یک رسانه غیر شغلی برای افزایش برخورد کارمندان در سطوح عرضی، ایجاد ارتباطات و بهبود همبستگی گروهی تیم کار مورد استفاده قرار بگیرد. فوائد روانی که فعالیتهای بدنی برای هر فرد دارد از این قرار است. تغیرات مثبت در خودپنداری ، افزایش اعتماد به نفس وخودآگاهی، تغیرات مثبت در خلق و خوی، تعدیل تنش، هیجان زدگی، افسردگی و اضطراب، تاثیر بر اضطراب قبل از دوره قائدگی، افزایش انرژی و توانایی در برخورد با فعالیت های روزمره، افزایش اشتیاق به ورزش و روابط اجتماعی و پیشرفت مثبت در تحمل مشکلات. روز نفلد تنن بام، راسکین و هافمن در سال 1989 گزارش دادند که برنامه های آمادگی جسمانی باعث تعدیل حساسیت های روحی و افزایش کارایی در محیط گار می گردد.2 تا 5 ساعت بعد از فعالیت های هوازی با شدت متوسط تا شدید، سطح اضطراب، تنش عضلانی و فشار خون کاهش می یابد. برای مثال: تحقیق گزارش شده به وسیله پتر وزلو ، لارنس ، هتفیلد، کوبیتز و سلازرا در سال 1991، از این عقیده که فعالیتهای هوازی کاهش اضطراب را به همراه دارند حمایت می کند. از طرف دیگر ورزشهای کم شدت که در کوتاه مدت انجام می شوند تاثیری بر کاهش اضطراب ندارند (Dishman-1988) همچنین کروز ولارنس در سال 1987 نتیجه گرفته که اشخاصی که از نظر هوازی آماده هستند پاسخ تعدیل یافته ای به استرس های روانی – اجتماعی دارند و این موضوع بعد از شرکت در فعالیت های دراز مدت در مقایسه با فعالیتهای رقابتی حاد شدید مشخص تر است. استیفنز در سال 1988 رابطه مثبتی میان سطح فعالیت بدنی و سلامت روانی یافته .

ISSP(انجمن بین المللی روانشناسی ورزش) همه مردم را به شرکت در فعالیت های بدنی که بطور مداوم انجام می شود تشویق می کند. در این ارتباط این انجمن توصیه می کند که مردم در بیشتر از یک فعالیت شرکت نمایند تا هم قابلیت های هوازی و هم قابلیت های غیر هوازی تقویت گشته و بهبود یابند. در هر صورت فعالیت های غیر رقابتی ترجیع داده می شود ولی اگر انجام مسابقه مورد نظر باشد باید از هیجانات ناشی از آن و برخوردهای غیر اخلاقی پرهیز گردد. فعالیتهای بدنی انتخاب شده برای افراد باید خوشایند و رضایتبخش باشد (Owen&Berger-1988) چرا که لذت بردن از ورزش تداوم آن را افزایش می دهد. به منظور کسب منافع از فعالیتهای بدنی، دیوریس سال 1981 توصیه کرده است که افراد باید در فعالیت های کم شدتی مشغول شوند که منتج به 30 تا 60 درصد اختلاف میان ضربان قلب بیشینه و زمان استراحت باشد. هر چند 20 تا 30 دقیقه ورزش ممکن است برای کاهش استرس کافی باشد اما 60 دقیقه ورزش فوائد روانی بیشتر را ایجاد می کند. مطابق با نظریات کالج آمریکایی طب ورزش (ACSM) ورزشی که 20 تا 30 دقیقه و حداقل 3 بار در هفته و با شدت 60 تا 90 درصد حداکثر ضربان قلب انجام پذیرد می تواند فوائد روانی بیشتری را دارا باشد. با این همه دیگر فعالیت های تفریحی از قبیل: بازیهای توپی، ورزشهای آبی و امثالهم نیز می تواند از نظر روانی ثمر بخش و مفید باشند. بطور خلاصه ، با در نظر گرفتن بیانیه انستیتو ملی بهداشت روانی آمریکا و تحقیقی که در اینجا بررسی و مرور گردید فوائد روانی بالقوه فعالیت های بدنی منظم و مستمر به قرار زیر است:

1- ورزش می تواند به کاهش سطح اضطراب کمک می کند.

2- ورزش مستمر می تواند به کاهش سطح افسردگی خفیف تا متوسط کمک کند .

3- ورزشهای مستمر و مداوم می تواند به کاهش اختلالات عصبی و اضطراب کمک نمایند.

4- ورزش می تواند عاملی فرعی وکمکی برای درمان تخصصی افسردگی شدید باشد.

5- ورزش می تواند به کاهش انواع گوناگون استرس کمک کند .

6- ورزش می تواند اثرات روحی و روانی نافعی در همه سنین و برای هر دو جنس داشته باشد.


 
 
لیگ انفرادی
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۱۱:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳
 
قابل توجه بازیکنان لیگ فصل 91-90 و علاقمندان به شرکت در لیگ انفرادی 92-91 ؛ آقایان - بانوان
 
آخرین مهلت ثبت نام تا پایان پنجم تیرماه سال 1391

لذا بدین منظور می توانید پس از مطالعه اساسنامه لیگ انفرادی از قسمت قوانین جهت ثبت نام با شماره تلفن همراه دبیر محترم انجمن دارت جمهوری اسلامی ایران جناب آقای شایسته (09123036964) تماس حاصل فرمائید.
بدیهی است عدم اعلام آمادگی توسط بازیکن فصل گذشته، انصراف وی تلقی گردیده و از نفرات پایین تر جایگزین ایشان در لیگ سال جاری خواهد گردید.
روابط عمومی انجمن دارت جمهوری اسلامی ایران


 
 
همایش دارت
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳
 
 

اتمام فصل 91-90 دارت کشور با برپایی همایش بزرگ دارت

در همایشی که در روز شنبه مورخ 27 خرداد ماه در سالن زرین هتل پنج ستاره پارسیان آزادی برگزار گردید حدود 220 نفر از مسئولین , بازیکنان , داوران و تعدادی از خانواده های محترمشان در این جمع حضور پیدا نمودند که مراسم به شرح ذیل برگزار گردید :

شروع مراسم پس از حضور پر شور مسئولین محترم و مدعوین عزیز در ساعت 16:45 با اجرای زیبای دو مجری توانای رادیو و همچنین از بازیگران تئاتر و البته پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط جناب آقای حسن ربیعیان , یکی از استادان و قاریان تراز اول کشوری که دارای مقامهای اول بین المللی در کشورهای هندوستان , بنگلادش و ایران می باشند , آغاز گردید و پس از پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و همچنین سخنرانی رؤسا و مسئولین محترم فدراسیون انجمن های ورزشی و انجمن دارت جمهوری اسلامی ایران و همچنین اجرای فوق العاده زیبای مرحله اول گروه دستان گویا , مراسم تجلیل از بهترین ها و ارائه لوح تقدیر آغاز گردید که طی این مراسم تجلیل گردید از :

دبیر اسبق انجمن : جناب آقای رضا انصاری

مسئول کمیته آموزش : جناب آقای دکتر میرزمانی

بهترین هیات استان : استان فارس جناب آقای ایوب زاده اما بدلیل تقدیر از زحمات بی نظیر دو کاندید دیگر لوح تقدیر به استانهای گلستان جناب آقای احمد واثق و همچنین استان سمنان جناب آقای محمد حسین فاضلی نیز اهدا گردید .

بهترین بازیکن مرد : جناب آقای محمد امین کریم پور

بهترین بازیکن زن : سرکار خانم سونیا جرجانی

بازیکن اخلاق مرد : جناب آقای محمد علی روشن بین

بازیکن اخلاق زن : سرکار خانم زهرا یزدان خواه

بهترین وبسایت یا وبلاگ : جناب آقای حمید رضا مومنی

فعالترین باشگاه دارت کشور : جناب آقای مهدی شایسته

فعالترین بازیکن در بخش آموزش و مسابقات در رده جانبازان : جناب آقای احمد رضا مداح

فنی ترین بازیکن جانباز دارت کشور : جناب آقای موسی جندقی

پیش کسوت دارت کشور در رده جانبازان : جناب آقای امیر مروتی

و پس از ارائه لوح های تقدیر این عزیزان , طی مراسم ویژه ای حکم های قهرمانی کشور که در سال 1390 در استان گلستان برگزار گردید و همچنین احکام نفرات برتر مسابقه جهانی کیش در سال 1390 نیز خدمت دوستان تقدیم گردید .

بعد از آن نیز توسط جناب آقای احمد اسد زاده , از زحمتکشان قدیمی این رشته مفرح سرکار خانم لاله عبادی مشاور معاونت امور بانوان و توسعه ورزش همگانی و همچنین از مربیان و داوران گرانقدر سرکار خانم افسانه شیدائیان و خانم مونا فرهنگ و خانم وجیهه عربی نیز با اهداء هدیه ای تقدیر به عمل آمد .

سپس پس از یک استراحت کوتاه و اجرای زیبای مرحله دوم گروه دستان گویا , مرحله دوم ارائه حکم های قهرمانی و مدالها و تندیس ها و حکم های سپاس و همچنین 95.000.000 ریال جوایز نقدی نفرات برتر لیگ انفرادی دارت کشور ( آقایان و بانوان ) در فصل 91-90 آغاز گردید .

پس از آن نیز حکم هایی مبنی بر بهترین امتیازات کسب شده در لیگ انفرادی نیز خدمت بازیکنان به شرح ذیل اهدا گردید :

زننده بیشترین تعداد 180 با تعداد 30 مرتبه : جناب آقای محمد امین کریم پور

زننده بیشترین تعداد 140با تعداد 137مرتبه : جناب آقای محمد امین کریم پور

زننده بیشترین تعداد 100با تعداد 425مرتبه : جناب آقای حمید رضا مومنی

بالاترین فینیش با عدد 164 : جناب آقای حمید رضا مومنی

استفاده از کمترین تعداد دارت در فینیش یک لگ بازی 501 : آقایان حسین اعرابی و محمد امین کریم پور با 11 دارت که البته لازم به ذکر است که در این فصل که به اتمام رسید حداقل چهار مرتبه اقدام به 9 دارت نیز برای این بازیکنان و دو یازیکن نامی دیگر کشور نیز میسر گردید که این خود نوید روزهای روشن دارت در کشور عزیزمان خواهد بود .

و بالاترین امتیاز ( اسکور ) بصورت میانگین کل بازیها در پایان فصل : جناب آقای حسین اعرابی با امتیاز 66.06

جای تک تک دوستانی که در این محفل حضور نداشتند واقعا خالی بود و انشاء الله که بتوانیم سال بعد بهتر از این مراسم را برای شما عزیزان اجرا نماییم و همچنین امیدواریم بازیکنان و دوستان عزیز نیز قدران زحمات مسئولین خدمتگذار خود نیز باشند .

آمین

 

پس از اتمام همایش و تجلیل ها , جلسه ای در سالن الماس همان هتل با حضور تعدادی از رؤسای کمیته ها و بعضاً نمایندگان آنان و دیگر مسئولین خدمتگذار برگزار گردید و مسائل و مهمات یک سال اخیر دارت و همچنین تقویم فصل آینده , در زمانی هر چند کوتاه بررسی گردید که انشاء الله بازتاب آن در آینده ای نه چندان دور توسط بازیکنان و دوستان عزیز , با رسیدگی و توجه دو چندان کلیه مسئولان حاضر در این جلسه قابل لمس خواهد بود .

روابط عمومی انجمن دارت جمهوری اسلامی ایران
 

 
 
مسابقات خانوادگی
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳
 

برگزاری مسابقات دارت خانوادگی و انفرادی
بمناسبت هفته جانباز
در همدان پارک مردم
با حضور بیش از  50 نفر بازیکن
نفرات برتر انفرادی
اول مصطفی آرمزد
دوم داود شامحمدی
سوم بهمن غلامیان 
چهارم ایرج غلامیان 
نفرات برتر خانوادگی دوبل
 اول خانواده مصطفی خوانساری
دوم خانواده محمد مونسیان
سوم خانواده داود شامحمدی
چهارم خانواده سید مجتبی خوانساری