کمیته دارت استان همدان

علی خوشبو - مسئول کمیته دارت استان همدان

 
تاریخچه دارت در ایران
نویسنده : علی خوشبو - ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱٦
 
تاریخچه دارت در ایران نسخه PDF چاپ ارسال به دوستبه گزارش روابط عمومی شهرداری تهران، فوادیان مدیر فرهنگسرای ورزش ، افتتاح اولین خانه تخصصی دارت در فرهنگسرای ورزش را نقطه شروعی برای آغاز فعالیت این کانون در دیگر فرهنگسراها با هدف غنی سازی و پر کردن اوقات فراغت شهروندان درفصل تابستان دانست و تصریح کرد: این ورزش باتوجه به علاقمندی مخاطبین در سنین و گروههای مختلف اجتماعی، در ایجاد پیوند خانواده و مناسبات تفریحی اجتماعی موثر است .

وی دارت را نوعی ورزش خانوادگی دانست و افزود : این ورزش علاوه بر ارزان بودنش در افزایش سطح تمرکز ، قدرت ، محاسبه ، اعتماد به نفس ، پیشگیری و درمان افسردگی مفید است .

فوادیان با اشاره به تاریخچه این ورزش در کشور اظهار داشت : انجمن دارت 6 شهریور ماه سال 83 در ایران گشایش یافت و پس از آن با 7 کانون و 3 هزار عضو فعال در سطح شهر تهران و 10 نماینده در استانهای مختلف و برپایی سه دوره مسابقات کشوری فعالیت خود را تا کنون ادامه داده است.

شایان ذکر است اولین خانه تخصصی دارت روز چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه 84 همزمان با افتتاح اولین خانه سلامت با حضور رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مسئولان انجمن دارت و بسیاری از پیشکسوتان و صاحبنظران ورزش افتتاح شد.

بنیان گزاران _ مسعود ظهوری محمد امین عزیزپور

مسعود ظهوری و محمد امین عزیزپور بنیان گزاران ورزش دارت در ایران می باشند وهدف آنها از پایه گذاری این ورزش، ترویج و گسترش آن در میان تمام اقشار جامعه بوده است .

در سال 2004 میلادی مسعود ظهوری به عنوان رئیس انجمن دارت ایران( که در حال حاضر مدیریت شرکت باسکول سهند و به عنوان یکی از اعضاء هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان وسایل توزین و عضو کمیسیون تدوین استاندارد ملی وسایل توزین ایران و همچنین عضو هیئت مدیره تعاونی تولید کنندگان لوازم ورزشی و یکی از مربیان بین المللی فوتبال در ایران می باشد) به همیاری و مشارکت محمد امین عزیزپور (یکی از بازیکنان حرفه ای ورزش دارت و مدیرعامل موسسه ورزشی و آموزشی دارت پارسیان) به عنوان دبیر این انجمن، ورزش دارت را در ایران زیر نظر فدراسیون تیراندازی با کمان تحت عنوان انجمن دارت ایران پایه گذاری نمودند. که از وظایف مهم این انجمن برگزاری کلاسهای آموزشی و مربیگری و داوری می باشد و همچنین طراحی و تولید و توزیع تجهیزات استاندارد این ورزش یکی دیگر از وظایف مهم این انجمن است .

آنها تمام وقت خود را صرف هر چه بهتر شدن و پیشرفت ورزش دارت در کشور نموده و دیدگاه آن ها از پایه گذاری این انجمن ایجاد دریچه ای سودمند و آموزنده برای روحیه رقابت جو و کنترل و تخلیه احساسات روحی و تلاش برای رشد و بلوغ جوانان کشور است در حال حاضر این انجمن زیر نظر فدراسیون ورزش های همگانی فعالیت می نماید .

هدف اصلی این انجمن تلاش در جهت ایجاد برنامه آموزشی ورزش دارت برای جوانان و دیگر اقشار این مرزوبوم می باشد